GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3503620
*
nr 350 3620
Keramik
div Gabriel, 6 del
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 19:24:17
1
Vinnande bud
28/2 10:24:30
2
150 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
-
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:37
*
Keramik
nr 350 3620
Keramik
div Gabriel, 6 del
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 19:24:17 | 1 | Vinnande bud |
28/2 10:24:30 | 2 | 150 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59 -
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:19 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:37